słowiańskiej

Przegląd książek o tematyce słowiańskiej

Słowiańskie Boginie
Słowiańskie Boginie

Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla kogoś, kto interesuje się słowiańską kulturą i historią, polecamy książki o słowianizmie wydawnictwa Cesar. To pięknie wydane i bogato ilustrowane pozycje, które przeniosą cię w świat dawnych wierzeń, obyczajów i tradycji naszych przodków. Znajdziesz tu m.in.:

  • Słowiańskie boginie ziół – autor: Joanna Laprus To fascynująca podróż po świecie słowiańskich bogiń, ich atrybutach, symbolach i funkcjach. Książka zawiera ponad 200 ilustracji, w tym reprodukcje dzieł sztuki, fotografie i mapy.
  •  Zobacz więcej.
słowiańskiej
Runy słowiańskie
  • Słowiańskie runy. Tajemnice znaków i magii – autor: Olga Korbut. – To praktyczny przewodnik po słowiańskim systemie runicznym, który pomaga odczytywać przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Książka uczy, jak korzystać z run w codziennym życiu, jak tworzyć talizmany i amulety, jak wykonywać rytuały i zaklęcia. Zobacz więcej.
słowiańskiej
Bohaterowie dawnych Słowian
  • Bohaterowie dawnych Słowian  – autor: Tomasz J.Kosiński. To ciekawa i bogato udokumentowana opowieść o tym, że  Słowianie obdarzali wielką czcią swoich władców, junaków (herosów) i wieszczów. Kult przodków był bowiem podstawą słowiańskich wierzeń. Polacy – Lechici wielbili takie postacie jak: Lech, Krak, Wanda czy Piast. Obecnie środowisko naukowe uznaje je za zmyślone przez kronikarzy, co pozostaje przedmiotem sporu z niezależnymi badaczami, broniącymi ich autentyczności. Tymczasem Czesi nie mają problemu z gloryfikowaniem Bohemusa, utożsamiając go z Czechem, założycielem swego państwa. Podtrzymują też pamięć o dziejach Przemysła i Libuszy czy słowiańskich Amazonkach walczących pod wodzą Własty. Z kolei Rosjanie chwalą niezwykłe czyny bohaterów bylin.

Recenzja na kanale YouTube

 Część z nich wciąż jest przekonana o słowiańskości Ruryka, założyciela dynastii panującej na  Rusi Kijowskiej, a do słowiańskiego panteonu wciąż dodają nowe postacie. Tomasz J. Kosiński,  znawca dziejów Słowian i Słowiańszczyzny, przybliża legendarnych władców i bohaterów z Polski,  Połabia, Pomorza, Czech, Moraw, Bałkanów czy Rus. Zobacz więcej.

Książki o słowianizmie wydawnictwa Cesar to nie tylko piękne i wartościowe publikacje, ale także wyjątkowe pamiątki i ozdoby. Możesz je zamówić przez internet lub kupić w wybranych księgarniach. Nie zwlekaj i zaskocz bliską osobę niepowtarzalnym prezentem!

Jak przeprogramować swój mózg: Kompleksowy przewodnik do odkrycia mocy zmieniania mózgu

Posts created 23

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top