Św. Grzybóg – Waldemar Borowski- Recenzja

Święty grzybóg .Wyjątkowa pozycja bogato zilustrowana rycinami i fotografiami. Książka o podstawach wiedzy szamańskiej, mitologicznej. W syntetyczny sposób pokazuje, w jaki sposób symbole i rytuały oddziałują na człowieka i przestrzeń jego życia.

Autor, Waldemar Borowski, jest znany z wieloletniego zainteresowania kulturami słowiańskimi, bałtyckimi i celtyckimi, a także z prowadzenia warsztatów i wykładów na temat duchowości i tradycji ludowych. W swojej książce przedstawia bogatą wiedzę na temat roli świętych roślin, zwłaszcza grzybów, w praktykach religijnych i magicznych różnych ludów i epok.

 Książka zmusza czytelnika do pogłębiania wiedzy na poruszane tematy, jak choćby temat świętych roślin używanych przez szamanów, wszelkiej maści kapłanów i nie tylko. Wiedza – Wieda – czyni ludzi wolnymi, rozszerza ich horyzonty myślowe, rozpuszcza stereotypy, daje wreszcie przestrzeń dla emanacji czucia, dla Pola Serca.

Święty Grzybóg to książka, która otwiera oczy na bogactwo i piękno kultury ludowej, a także na jej związek z naturą i duchowością. To książka, która inspiruje do odkrywania własnych korzeni i własnej drogi. To książka, która pokazuje, że wiedza – Wieda – czyni ludzi wolnymi, rozszerza ich horyzonty myślowe, rozpuszcza stereotypy, daje wreszcie przestrzeń dla emanacji czucia, dla Pola Serca.

Otwiera się wtedy furta Wszego Świata, a kopuła czaszki staje się jednią z kopułą Nieba. Czy to wystarczająca zachęta do tego, by udać się w taką podróż? Obrazy na papierze zaczynają mówić językiem symboli i kolorów bez migotania ekranu. To wielka podróż do ogrodu pełnego kwiatów Wiedy z każdym szelestem otwieranych kart.

do nabycia http://wydawnictwocesar.pl

polecam

mózg

Świat to matrix

Posts created 23

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top