Umysł Oświecony – recenzja

Umysł Oświecony – jak osiągnąć spokój i skupienie dzięki medytacji mindfulness

Medytacja mindfulness, czyli uważność, jest coraz bardziej popularną metodą redukcji stresu, poprawy zdrowia i rozwoju duchowego. Jednak wiele osób, które chcą się jej nauczyć, napotyka na trudności i nie wie, jak skutecznie praktykować. Na szczęście istnieje książka, która może im pomóc. Jest to Umysł Oświecony – Jak buddyzm i neuronauka łączą się w praktyce mindfulness, aby osiągnąć najwyższy stan skupienia, napisana przez Culadasę (dr Johna Yatesa), dr Matthew Immerguta i Jeremy’ego Gravesa.

Książka ta jest kompleksowym podręcznikiem medytacji mindfulness, który łączy w sobie buddyzm i neuronaukę, czyli dwie dziedziny, które zajmują się badaniem umysłu i jego funkcjonowania. Autorzy są ekspertami w tych dziedzinach: Culadasa jest neuronaukowcem i mistrzem medytacji, dr Matthew Immergut jest socjologiem i nauczycielem medytacji, a Jeremy Graves jest tłumaczem i praktykującym medytantem. Wspólnie stworzyli książkę, która wyjaśnia, jak działa umysł i jak go ćwiczyć, aby osiągnąć spokój, skupienie i oświecenie. Książka jest napisana w przystępny i ciekawy sposób, ale nie jest to książka łatwa do przeczytania. Zawiera wiele skomplikowanych koncepcji i teorii, które wymagają uwagi i zrozumienia. Książka jest także dość obszerna, ma ponad 500 stron. Jednak jeśli jesteś zainteresowany medytacją mindfulness i chcesz się jej nauczyć od podstaw do zaawansowanego poziomu, to ta książka jest dla ciebie. Autorzy podają wiele praktycznych wskazówek, ćwiczeń i przykładów, które pomogą ci w praktyce. Książka jest także bogato ilustrowana i zawiera wiele odnośników do dodatkowych materiałów, takich jak nagrania audio, filmy i strony internetowe.

https://wydawnictwocesar.pl/duchowosc-i-psychologia/228-umysl-oswiecony-culadasa-dr-john-yates-dr-matthew-immergut-jeremy-graves.html

mózg
Posts created 23

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top